LATVIJAS MIERA PAGODA - APGAISMĪBAS STUPA

Machig Labdron

Katrā 25.mēness dienā, Dakiņi dienā, Miera Pagodā tiek veikts dziednieciskais rituāls - dziedinošais Čod (negatīva nociršana). Šī retā prakse tika atklāta Tibetā 12.gadsimtā un līdz pat mūsdienām ir saglabājusies tās sākotnējā formā. 

 

 • Mačig Labdron, šīs metodes radītāja, veltīja savu dzīvi, lai sniegtu palīdzību visām dzīvajām būtnēm, ar ko viņa saskārās. Pateicoties Mačig Labdron augstajai motivācijai un nepārtrauktiem garīgiem meklējumiem, arī šodien - 9 gadsimtus vēlāk - šī metode tiek piemērota un efektīvi palīdz:
  - Mūsu ķermeņa un prāta slimību ārstēšanā;
  - Cīņā ar bailēm un šaubām;
  - Garīgās attīstības ceļa šķēršļu pārvarēšanā;
  - Karmisko parādu atdošanā;
  - Mūsu ciklisko ciešanu novēršanā.

 

Senāk saskaņā ar tradīcijām Austrumos visas metodes vadīja un tālāk nodeva tikai vīrieši, tāpēc Čod prakse arī šai ziņā ir unikāla - to atklāja realizēta sieviete-praktizētāja.

Mačig Labdron bija ģimene, bērni un tieši tāpat kā mēs viņa nodarbojās ar ierastajiem mājsaimniecības darbiem, taču viņas cēlās motivācijas spēks un prakse, kas likvidē ciešanas, sniedza viņai iespēju atbrīvoties pat no vissmalkākās pieķeršanās savam “es”.

Miera Pagodā Latvijā Čod praksi nodeva cienījamais tibetiešu Meistars Ontul Rinpoče 2019.gadā, un kopš tā brīža tā tiek regulāri praktizēta. 25.mēness dienā visiem interesentiem ir iespēja apmeklēt Miera Pagodu un pievienoties šai meditācijai (ar iepriekšēju pierakstu).

25.mēnes dienas 2024.gada sezonā:

Maijs: 3.05.
Jūnijs: 1.06.
Jūlijs: 1.07., 30.07.
Augusts: 28.08.
Septembris: 27.09.

 

 

PRADŽŅAPARAMITA

Čod prakse tiek raksturota kā Pradžņaparamitas būtības izpausme. Tā ir cieši saistīta ar Sirds Sutras jeb Pradžņaparamitas tekstu, kas atver un piepilda mūsu sirdi ar viedumu.

Šo svētdien, 10.martā, cienījamais Ratna Rinpoče, varenā Ontul Rinpoče dēls, sniegs Mācības par šo seno tekstu un par absolūtā Vieduma izpratni.

Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta.

Kontaktinformācija saziņai: 29 544 514, 20 099 307