LATVIJAS MIERA PAGODA - APGAISMĪBAS STUPA

Latvijas Miera Pagodā izvietotas Guru Padmasambhavas (jeb Guru Rinpoče), Budas Maijtrejas (Nākotnes Budas), Ači Čokji Drolma (Mācības Aizstāves), Mahakalas (Mācības Aizstāvja) statujas, kā arī vairākas nelielas statuetes. Guru Rinpoče statuja atrodas Pagodas vāzē (Pagodas sfēriskajā daļā, kas atrodas virs Pagodas kvadrātveida “troņa”), pārējās statujas izvietotas “tronī” – altāra telpā.

Visas statujas un statuetes ir aizpildītas ar relikvijām un “atdzīvinātas” saskaņā ar visiem attiecīgajiem kanoniem. Guru Rinpoče statujas aizpildīšanu un iniciāciju Pagodas vāzē Dza Patrula Rinpoče uzdevumā 2011.gadā veica Lama Khenpo Thubten Lodru Nima. Maijtrejas statujas aizpildīšanu ar relikvijām un “atdzīvināšanu” 2013.gada maijā veica mūķene no Tibetas Lama-jogs Ani Dolma.

Jebkura statuja var kļūt par meditācijas objektu tikai pēc tam, kad tā ir pareizi aizpildīta. Tas ir liels un rūpīgs darbs, kas sevī ietver attīrīšanu, daudzu mantru ruļļu saritināšanu, citu vērtīgu materiālu: retu ziedu, ārstniecisku zāļu, relikviju utt, savākšanu un sagatavošanu. Tad visas šīs lietas tiek ievietotas statujā. Visu to darīt drīkst tikai tas, kuram ir speciālas zināšanas un kvalificēta tibetiešu Lamas-Aizbildņa svētība.

Aizpildītā statuja kļūst par tīru izplatījumu un apskaidrotas, pilnību sasniegušas būtnes vieduma mītnes vietu. Tāpēc visa aizpildīšanas procesa laikā tiek ievērota tīrība. Sākumā statuja tiek no iekšpuses attīrīta no netīrumiem un sodrējiem, kas tur palikuši pēc tās izgatavošanas. Tad tīrā statuja tiek apmazgāta ar safrāna ūdeni. Visiem ingredientiem, kas tiek ievietoti statujas iekšpusē, ir jābūt jauniem, skaistiem, noderīgiem, vērtīgiem un iesvētītiem. Aizpildīšana notiek stingri ievērojot noteikumus: katrai mantrai un katrai relikvijai ir sava noteikta vieta statujā. Kad vīstokļi ar speciālām mantrām ir ievietoti iekšpusē, tad Lama izpilda rituālu, aktivizējot Apskaidrotas būtnes čakras jeb enerģētiskos centrus. Statuja “atdzīvojas”, viņai “atveras” acis, ausis, deguns utt.

No statujas nākošās enerģijas smalkās vibrācijas sāk rezonēt ar mūsu enerģētiskajiem centriem, un nepārtraukta svētības plūsma sāk labvēlīgi ietekmēt visu mūsu būtību. Mūsu ķermeņa elementi un visas enerģijas nonāk līdzsvarā. Tas vislabvēlīgākā veidā iespaido mūsu veselību un apziņas stāvokli. Statuja sāk redzēt, just un dzirdēt mūsu lūgumus.