LATVIJAS MIERA PAGODA - APGAISMĪBAS STUPA

Lama Rinchen2016.gada 18.jūnijā Latvijas Miera Pagodu apciemoja Lama Rinčens. Viņš sniedza mācības par senām austrumu metodēm, kas palīdz nomierināt prātu un attīstīt meditatīvu koncentrēšanos.

Mūsu dzīve ir visdažādāko stresu pārpilna – māja, ģimene, darbs noslogo mūsu prātu 24 stundas diennaktī 365 dienas gadā. Būdams rietumu kultūras pārstāvis – Lama Rinčens ir dzimis Polijā – viņš no praktiskās pieredzes zina par mūsu ikdienas emocionālajiem sarežģījumiem. Tāpēc Lama ar Pagodas apmeklētājiem padalījās zināšanās par to, kā darbojas mūsu uztvere, un kā tā saistīta ar sajūtu orgāniem, ko austrumu filozofijā un praksē nozīmē meditācija, un kā mainīt savu redzējumu par apkārtējo pasauli tā, lai stresa situācijas uz mums neatstātu būtisku graujošu ietekmi.

Lamas Rinčena mācības apmeklēja ap 100 ciemiņu no Baltijas valstīm un Krievijas, kuru vidū bija gan tādi, kas jau bija pazīstami ar austrumu meditācijas metodēm, gan tādi, kuri vārdu “šinei” (“šamatha”) dzirdēja pirmo reizi. Lekcijas laikā Lama izskaidroja, ka zilbe “ši” nozīmē “miers jeb miera stāvoklis”, savukārt “nei” – “atrasties jeb būt kādā noteiktā vietā”. Tādejādi svarīgākā meditācija ir mūsu prāta treniņš, tam atrodoties miera stāvoklī neatkarīgi no jebkādiem sadzīviskiem apstākļiem. Zinot meditācijas pamatus un trenējoties 30-60 sekundes vairākas reizes dienā, mūsu ierastā pasaules uztvere kļūst pozitīvāka, un tas palīdz mums pārvarēt emocionālās grūtības.

Lama Rinčens senās austrumu Mācības praktizē jau vairāk kā 35 gadus. 10 gadus viņš bija mūks, no tiem 4,5 gadus pavadīja individuālā slēgtā retrītā ar mērķi nomierināt savu prātu un iegūtu meditatīvu pieredzi un zināšanas, ar kurām pēc savu Skolotāju Viņa Eminences Tenga Rinpoče un Viņa Eminences Senga Ņjepa Rinpoče norādījumiem, viņš jau daudzus gadus dalās ar skolniekiem no dažādām Eiropas valstīm.

Mācības par meditāciju ar Lamu Rinčenu pie Latvijas Miera Pagodas norisinājās brīvā un draudzīgā atmosfērā. Pasākuma gaitā ciemiņiem bija iespēja uzdot jautājumus, kā arī personīgi konsultēties ar Lamu. Līdzīgas mācības pie Miera Pagodas tiek plānotas arī turpmāk, tāpēc, ja jums ir interese iepazīties ar austrumu filozofijas pamatiem, sekojiet jaunumiem mājas lapā vai mūsu facebook grupā.